Sevgili anneler, babalar
Son zamanlarda sizlerden sıklıkla gelen soru yaz aylarında çocuklarımızı güneşten korumak için neler yapmalıyız ve nasıl bir güneş kremi tercih etmeliyiz?
Bebeklerin güneşten D vitamini alması ve alerji olmasını korumak için çoğunlukla fiziksel koruma daha faydalı olacaktır. Öğle saatlerinde güneşe çıkarmamak, şapka, güneş gözlüğü ve açık renk ince uzun kollu tişört giyimi işimizi kolaylaştırır.
Güneş kremi seçimi yapılırken genel olarak UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan geniş spektrumlu kremleri tercih etmekte fayda var
Peki 30 mu 50 faktör mü?
30 faktörün güneşten koruyucu özelliği yaklaşık %95 iken 50 faktörün koruyuculuğu %97’dir. Tamamen koruyan bir güneş kremi olmamakla birlikte. Kremleri 2-3 saat aralığında tekrardan yenilemek gerekir.
Çocuklarımıza krem araştırması yaparken özellikle çocuk üzerine üretim yapan markaları tercih edebilirsiniz.
Vücut için üretilmiş güneş kremlerini yüze sürmek lekelenme yapabildiği için sakıncalıdır. Yüzdeki deri daha hassas ve farklı bir yapıya sahiptir. Vücut için olanlar krem yüz için olanlar süt kıvamındadır.
Güneş kremlerini güneşe çıkmadan 30 dakika önce sürmeyi ve öncelikle korumamızım fiziksel koruma olduğunu lütfen unutmayın.  sağlıklı günler dileriz.